سوالی دارید؟ اینجا را نگاه کن.

خیر، کار کردن با فروشگاه ساز جامعه مجازی نیاز به دانش فنی ندارد و به راحتی می‌توانید از پنل زیبا و کاربردی آن برای راه اندازی فروشگاه دلخواه خود استفاده کنید.

خیر، ایجاد فروشگاه در جامعه مجازی رایگان است و فقط هزینه پشتیبانی و نگهداری، هاست و سرور، اجاره سایت پرداخت می شود..

بله، روی فروشگاه ساز جامعه مجازی می‌توانید ۳ نوع محصول فیزیکی، فایل (صوتی،تصویری،متنی) و خدمت بفروشید.

هر فروشگاه امکان دریافت درگاه اختصاصی خود را دارد که مستقیما به حساب خودش تسویه گردد. و یا هر فروشگاه می‌تواند از طریق درگاه جامعه مجازی اقدام به فروش کالاهای خود کند. بعد از اینکه مبلغ فروش بیشتر از 10۰،۰۰۰ تومان شد، با کلیک کردن روی دکمه «درخواست واریز»، در روزهای شنبه تا چهارشنبه 72 ساعت (3روزکاری) بعد، مبلغ درخواستی به شماره شبای وارد شده در بخش تنظیمات واریز می‌شود.

پس از فعال شدن سایت با زیر دامنه yourname.dsvs.ir و خرید دامنه شخصی و یا در صورتی که از قبل دامنه خریده‌اید، میتوانید از صفحه تنظیمات فروشگاه، آدرس دامنه را به عنوان مثال myshop.com در بخش «تنظیمات دامنه» اضافه کنید. سپس DNSهای دامنه را به ns1……...com و ns2……..com تغییر دهید. حداکثر تا 72 ساعت بعد تغییرات اعمال می‌شود. در صورتی که هنوز دامنه ثبت نکرده‌اید می‌توانید از یکی از سرویس دهنده‌ها دامنه خود را ثبت و هنگام پر کردن اطلاعات، DNSهای جامعه مجازی را وارد کنید.

برای دریافت نماد الکترونیک لازم است که دامنه شخصی خود را به فروشگاه متصل کنید. بعد اتصال دامنه، محتوای فروشگاه را تکمیل کنید. به عنوان مثال، لوگو، محصولات و صفحات داخلی مانند درباره ما، ارتباط با ما، ثبت شکایت، قوانین و... بعد از تکمیل فروشگاه طریق سایت نماد الکترونیک برای دریافت کد اقدام کنید. گرفتن ای‌نماد مراحل زیادی دارد و باید با صبر و گذاشتن زمان تمامی مراحل را انجام دهید. برای تایید وب‌سایت میتوانید از روش آپلود فایل txt در بخش تنظیمات فروشگاه و یا تغییر عنوان سایت استفاده کنید. نیاز به ایجاد ایمیل info نیست.

ارسال محصولاتی که در فروشگاه به فروش می‌رسانید به عهده خودتان است. در صفحه تنظیمات فروشگاه، از بخش «تنظیمات ارسال» میتوانید روش‌های مختلف ارسال را فعال کنید و هزینه ارسال آن را مشخص کنید تا خریدار هنگام خرید هزینه ارسال را نیز پرداخت کند. سپس بر اساس روش ارسالی که از سمت کاربر انتخاب شده، کالا را ارسال کنید.

روی نسخه حرفه‌ای امکان فعال سازی «پرداخت در محل» وجود دارد که می‌توانید آن را فعال کنید.

بعد از ایجاد فروشگاه، جامعه مجازی اطلاعات پیش‌فرضی مانند تصاویر کامپوننت‌ها و اطلاعات تنظیمات را پر میکند تا کاربر با مشاهده آنها بتواند از تمامی حالت‌ها و امکانات جامعه مجازی مطلع شود. حتما بعد از بررسی اطلاعات پیش‌فرض آنها را حذف کنید و با محصولات و اطلاعات واقعی جایگزین نمایید.

بله، با ایجاد فروشگاه اول، یک حساب کاربری با شماره و کلمه عبوری که وارد نموده‌اید ساخته می‌شود. با وارد کردن همان شماره و کلمه عبور می‌توانید فروشگاه‌های دیگری ایجاد کنید.

مسدود شدن فروشگاه می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. رجوع شود به قوانین و مقررات کسب و کار های مجازی. در صورتی که در آدرس یا اطلاعات فروشگاه از نام‌های نامتعارف استفاده کرده باشید اگر اقدام به فروش کالاهایی کنید که بر اساس قوانین کشور غیرمجاز تلقی شوند در صورتی که خریدار برای فروشگاه شکایت ثبت کند در صورتی که اشتباهی صورت گرفته باشد و یا درخواست باز شدن فروشگاه را دارید، با بخش پشتیبانی جامعه مجازی تیکت بزنید و تماس بگیرید. کلمه عبور فروشگاه را فراموش کرده‌ام و نمی‌توانم وارد پنل مدیریت شوم. در صورتی که کلمه عبور فروشگاه را فراموش کرده‌اید، می‌توانید از بخش ورود، روی لینک «بازیابی کلمه عبور» کلیک کنید و با وارد کردن اطلاعات درخواست شده کلمه عبور خود را بازیابی کنید.

بله ، باید تیکت بزنید به پشتیبانی دامنه جدید را خریداری نمائید و نیم سرور ها را ست کنید و پس از پرداخت هزینه جابه جایی و تسویه حساب کیف پول تغییر آدرس انجام می شود. فروشگاهی برای فروش محصولات دیجیتالی (فایل) ایجاد کرده‌ام، اما دکمه خرید غیرفعال است. برای فروش محصولات دیجیتالی (فایل)، اتصال دامنه شخصی و مستقیم ضروری است. بنابراین با خرید دامنه و وصل کردن آن به فروشگاه می‌توانید اقدام به فروش کنید.

ما پیشنهاد می‌کنیم برای مدیریت فروشگاه از لپ تاپ یا پی سی استفاده کنید. چون اکثر مواقع امکان آپلود تصاویر از طریق سیستم عامل‌های موبایل روی وب امکان‌پذیر نیست.

خیر، تمامی فروشگاه‌ها باید روی سرور‌های جامعه مجازی میزبانی شوند.

برای اضافه کردن وب‌سایت به گوگل ابتدا باید آدرس فروشگاه خود را در آن ثبت کنید. برای ثبت فروشگاه در گوگل بهتر است که ابتدا دامنه مستقیم بخرید و سپس با کلیک روی این لینک آدرس فروشگاه خود را ثبت کنید. توجه کنید که بعد از ثبت، حداقل چند روز طول می‌کشد تا فروشگاه به لیست نتایج اضافه شود.

بله، چه در حالتی که صاحب فروشگاه سفارش را لغو کنید و چه از سمت مشتری لغو صورت بگیرد، کارمزد روی تراکنش کسر می‌شود. مگر اینکه دلیل لغو، مشکل فنی از سمت جامعه مجازی باشد.

هنگام لغو سفارش، صاحب فروشگاه باید مبلغ پرداخت شده‌ی مشتری را عودت دهد و رسید آن را برای جامعه مجازی ارسال نماید. سپس با ارسال درخواست واریز از سمت پنل مدیریتی، جامعه مجازی با فروشگاه تسویه حساب می‌کند.

سایت‌هایی که با جامعه مجازی ساخته می‌شوند به صورت پیش‌فرض از لحاظ فنی برای موتورهای جستجو مثل گوگل بهینه‌سازی شده‌اند و به همین دلیل خیلی راحت و سریع به مخاطب‌های بیشتری دسترسی خواهید داشت.

بله، می‌توانید از درگاه بانکی واسط جامعه مجازی استفاده کنید و یا فروشگاه را به درگاه‌های واسط مثل زرین‌پال و پی‌پینگ روی نسخه حرفه‌ای متصل کنید.

خیر، تمامی فروشگاه‌های ساخته شده روی سرورهای قدرتمند جامعه مجازی میزبانی می‌شوند که محدودیت استفاده نیز ندارد.

هنوز سوالی دارید؟ سوال خود را اینجا مطرح کنید